REKLAMA
Znaleziono 5286 wyników
Jest zgoda na budowę drogi ekspresowej S12 od Chełma do granicy z Ukrainąartykuł
Pokaż artykuł
Jest zgoda na budowę drogi ekspresowej S12 od Chełma do granicy z Ukrainą
Wojewoda Lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S12 na odcinku Chełm - Dorohusk. Prace rozpoczną się po przekazaniu wykonawcy placu budowy.
Ruszył kolejny etap modernizacji stacji w Tomaszowie Mazowieckim artykuł
Pokaż artykuł
Ruszył kolejny etap modernizacji stacji w Tomaszowie Mazowieckim
Modernizacja stacji kolejowej Tomaszów Mazowiecki stworzy lepsze warunki podróżowania m.in. w kierunku Łodzi, Radomia i Kielc. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły rozbiórkę pierwszego z dwóch peronów, które po przebudowie zapewnią wygodne oczekiwanie oraz wsiadanie i wysiadanie do i z pociągów. Powstanie też nowe przejście podziemne, które umożliwi bezpieczny dostęp do pociągów. Inwestycja za 16,1 mln zł netto jest realizowana ze środków własnych.
Krakowski Park Technologiczny wspiera inwestycję w Klęczanachartykuł
Pokaż artykuł
Krakowski Park Technologiczny wspiera inwestycję w Klęczanach
Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną w tym roku decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Z ulgi podatkowej skorzysta Kopalnia Surowców Skalnych – Klęczany sp. z o.o., jeden z największych producentów kruszyw łamanych w Małopolsce.
Polska firma WIŚNIOWSKI zainwestuje w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma WIŚNIOWSKI zainwestuje w woj. małopolskim
Kolejna duża inwestycja w województwie małopolskim. Polska firma WIŚNIOWSKI uzyskała decyzję o wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego na rozbudowę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Projekt obejmuje rozbudowę zakładu oraz wdrożenie rozwiązań zwiększających efektywność produkcji. Przedsiębiorstwo przeznaczy na ten cel blisko 160 mln zł.
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny inwestuje we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny inwestuje we Wrocławiu
Niemiecki, globalny koncern BSH nie przestaje inwestować w stolicy Dolnego Śląska. Firma wybudowała we Wrocławiu nowy przenośnik, którym połączyła swoje fabryki piekarników i lodówek przy ul. Żmigrodzkiej z niedawno wynajętym magazynem. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo przygotuje się na wzrosty mocy produkcyjnych w nadchodzących latach. BSH zainwestował już we Wrocławiu ponad 840 mln złotych i chce znacząco zwiększyć produkcję w nadchodzących latach, a to będzie oznaczać nowe miejsca pracy i wzrost zatrudnienia.
Kolejna polska firma inwestuje w Małopolsce dzięki zwolnieniu podatkowemuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w Małopolsce dzięki zwolnieniu podatkowemu
Kolejna małopolska firma z sektora MŚP stawia na rozwój. Spółka FEMET, specjalizująca się w precyzyjnej obróbce metali i zaawansowanych usługach spawalniczych, otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego. Inwestycja w gminie Gdów to kolejny dowód na to, że program Polska Strefa Inwestycji skutecznie wspiera lokalny przemysł.
W Zabrzu ruszyła fabryka za 310 mln zł. Będzie jednym z najważniejszych centrów produkcji świeżej karmy dla psów w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu ruszyła fabryka za 310 mln zł. Będzie jednym z najważniejszych centrów produkcji świeżej karmy dla psów w Europie
W poniedziałek, 20 kwietnia 2026 roku, w Zabrzu oficjalnie otwarto nowy zakład produkujący świeże jedzenie dla psów marki PsiBufet. To jedna z największych inwestycji w regionie – na starcie zatrudnia 300 osób, a docelowo liczba ta może podwoić się wraz z rozbudową zakładu.
Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo [FILMY]
W województwie kujawsko-pomorskim postępują prace na budowie odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo wraz z rozbudową drogi krajowej nr 25. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, który realizuje ją w systemie Projektuj i buduj. Łączna wartość umowy to niespełna 411 mln zł.
PONAR Wadowice inwestuje blisko 100 mln zł w produkcję rozwiązań dla branży obronnej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje blisko 100 mln zł w produkcję rozwiązań dla branży obronnej [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla firmy PONAR Wadowice, największego w Polsce producenta hydrauliki siłowej. Decyzja w ramach programu Polska Strefa Inwestycji wiąże się z ulgą podatkową na realizację nowego przedsięwzięcia firmy.
Nowoczesne tramwaje w stolicy Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne tramwaje w stolicy Dolnego Śląska
67 niskopodłogowych tramwajów umożliwi komfortową i bezpieczną podróż mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wrocław i okoliczne gminy. Spółka PESA dostarczyła ostatni pojazd w ramach projektu dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiego
Wody Polskie podpisały umowy na opracowanie dokumentacji budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Srebrnym Potoku oraz rewitalizację obwałowań Kanału Elbląskiego na pochylni Kąty. Nowy zbiornik zwiększy odporność Elbląga na gwałtowne zjawiska hydrologiczne, a modernizacja wałów zabezpieczy unikatową infrastrukturę kanału. To kolejne działania wzmacniające bezpieczeństwo wodne w regionie.
Kosmiczny sojusz polskiego giganta. Radmor, Airbus i Thales zbudują satelitę dla Sił Zbrojnych RPartykuł
Pokaż artykuł
Kosmiczny sojusz polskiego giganta. Radmor, Airbus i Thales zbudują satelitę dla Sił Zbrojnych RP
Polska oficjalnie wkracza do gry o suwerenność w domenie kosmicznej. Należąca do renomowanej Grupy WB spółka Radmor z Gdyni ogłosiła ambitną strategię konsolidacji krajowego sektora spacetech poprzez fuzje, przejęcia oraz strategiczne alianse. Powstaną nowe miejsca pracy dla wysokiej klasy inzynierów. Rekrutacja już trwa.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
[Gorzów Śląski] Hala widowiskowo-sportowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Gorzów Śląski] Hala widowiskowo-sportowa
Gorzów Śląski, Praszka
[Poznań] Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii (remont)
Poznań, Wilda
[Kraków] Osiedle "Fi"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle "Fi"
Kraków, Podgórze
[Kraków] Osiedle "Nowe Dąbie"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle "Nowe Dąbie"
Kraków, Śródmieście
[Warszawa] Ursynowskie Centrum Kulturyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Ursynowskie Centrum Kultury
Warszawa, Ursynów, Gandhi
Piastowska Residenceinwestycja
Pokaż inwestycję
Piastowska Residence
Kraków, Krowodrza, Piastowska 34
Żłobek, os. Willowe 2inwestycja
Pokaż inwestycję
Żłobek, os. Willowe 2
Kraków, Willowe 2
REKLAMA